fbpx

5 Ekim 2021 Düsseldorf/Almanya

5 Ekim 2021 Düsseldorf/Almanya

5 Ekim 2021 Düsseldorf/Almanya

Güvenli Hayat Güvenli İskele Projesi

5 Ekim 2021 Düsseldorf/Almanya
BG BAU – Berufsgenossenschaft der Bauwirtschaft / İnşaat Sektörü İş Kazası Sigortaları Birliği

İKSD “Güvenli Hayat Güvenli İskele Projesi” proje koordinasyon ekibi olarak AB hibe projesi kapsamında güvenli iskele ve uygulamaları konusunda öncü ülkelerden olan Almanya’ya gerçekleştirilen ziyaretin ilk gününde merkezi Berlin’de bulunan BG BAU’nun Düsseldorf şubesi ve test merkezi ziyaret edildi.
“Deutsche Gesetzliche Unfallversicherung / Alman Yasal Kaza Sigortası” derneğinin (DGUV) çatısı altında Almanya’daki en büyük profesyonel derneklerden birisi olarak faaliyet gösteren BG BAU; yaklaşık 567.000 şirkette ve yaklaşık 58.000 özel inşaat projesinde 3 milyondan fazla sigortalıya inşaat sektörü ve inşaatla ilgili hizmetler için yasal kaza sigortası sağlayıcısı olarak hizmet vermektedir.

BG BAU’nun verilerine göre 2016 yılında Almanya’da 64 kişi iş kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Bu ölümlü kazaların 28’i yüksekten düşme sonucu meydana gelmektedir. Yani yaşanan kazaların yaklaşık %45’inin yüksekten düşme sonucu meydana gelmesi yüksekte çalışırken alınması gereken İSG önlemlerinin ve yüksekte çalışanların eğitim, bilinç ve farkındalıklarının arz ettiği önemi açıkça ortaya koymaktadır.
#iksd#guvenlihayatguvenliiskele#safescaffoldingforsafelife#ikgpro#isg#isggm#çsgb#bgbau#dortmund

Bir Mesaj Yazın

Your email address will not be published.

Related Posts

Enter your keyword