fbpx

6-7 Aralık 2021 Paris/Fransa SFECE – Syndicat Français de L’échafaudage

6-7 Aralık 2021 Paris/Fransa SFECE – Syndicat Français de L’échafaudage

6-7 Aralık 2021 Paris/Fransa SFECE – Syndicat Français de L’échafaudage


SFECE – Syndicat Français de L’échafaudage, du Coffrage et de L’étaiement / Fransız İskele ve Kalıp Sendikası
OPPBTP – L’Organisme Professionnel de Prévention du Bâtiment et des Travaux Publics / İnşaat Sektörü İş Kazalarının Önlenmesi Meslek Kuruluşu
CRAMIF – Caisse Régionale d’Assurance Maladie d’Ile de France / Paris Bölgesel Sağlık Sigortası Fonu
Altitute Formation / Yüksekte Çalışma Eğitim Merkezi

İKSD “Güvenli Hayat Güvenli İskele Projesi” proje koordinasyon ekibi AB hibe projesi kapsamında güvenli iskele ve uygulamaları konusunda öncü ülkelerden olan Fransa’ya gerçekleştirdiği ziyaretin ilk gününde Paris’te bulunan SFECE’nin merkez ofisinde sektörel toplantılar gerçekleştirdi. İkinci gününde ise yüksekte çalışma eğitim merkezinde pratik eğitim uygulamalarını inceledi.

1967 yılında “Syndicat des Professionnels de L’échafaudage / İskele Profesyonelleri Sendikası” olarak kurulan ve bugün geliştirdiği teknik çözümleri gerek kamu gerekse özel sektör kurum ve kuruluşlarına tanıtmayı kendisine misyon edinmiş olan SFECE, yüksekte güvenli çalışmayla ilişkilendirilebilecek 3 ana iş kolu etrafında yapılandırılmıştır: iskele, kalıp, kaldırma ve motorlu erişim sistemleri. Üreticileri, girişimcileri (yardım ve tavsiye, montaj veya kontrol) ve eğitim organizasyonlarını bir araya getirmektedir. Sendika, bünyesinde 111 üye şirket ve 16 eğitim merkezi barındırmaktadır. SFECE’nin faaliyetleri; teknik, eğitim ve mesleğin tanıtımı olmak üzere üç temel başlıkta toplanmaktadır. Bu nedenle sendika, yüksekte çalışmayla ilişkilendirilebilecek ekipman ve kullanımına ilişkin güvenlik standartlarının ve kurallarının geliştirilmesinde, ayrıca sektörde faaliyet gösteren şirketler için eğitim, seminer vb. faaliyetlerin uygulanmasında özellikle etkin rol almaktadır.

Bir Mesaj Yazın

Your email address will not be published.

Related Posts

Enter your keyword