fbpx

6 Ekim 2021 Dortmund/Almanya

6 Ekim 2021 Dortmund/Almanya

6 Ekim 2021 Dortmund/Almanya

BZH – Bildungszentrum Hansemann / Hansemann Eğitim Merkezi

İKSD “Güvenli Hayat Güvenli İskele” proje koordinasyon ekibi AB hibe projesi kapsamında güvenli iskele ve uygulamaları konusunda öncü ülkelerden olan Almanya’ya gerçekleştirilen ziyaretin ikinci gününde Dortmund’da bulunan Hansemann Eğitim Merkezi’ne gerçekleştiren ziyarette sektördeki ve eğitim faaliyetlerindeki iyi uygulamalar hakkında Eğitim Merkezi Yöneticilerinden bilgi aldı.

BZH; 1967’de kapanan eski “Adolph von Hansemann” maden ocağı sahasındaki yaklaşık 47.000 metrekarelik bir alan üzerine 4 yıllık (1997-2000) bir süre içerisinde kurularak 2000 yılından bu yana iskele zanaatı ve el işçiliği zanaatı için eğitim merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Büyüklüğü göz önüne alındığında dünyanın en büyük ölçekli iskele eğitim merkezinde bu yıl 370 iskele öğrencisi eğitim almaktadır. 

Eğitim Merkezi modern ve yenilikçi eğitim alanları ve sürekli güncellenen müfredatlarıyla iskele işçisi, usta, eğitmen, inşaat uzmanı olmak isteyen ve çeşitli ek nitelikler kazanmak isteyenler için nitelik ve nicelik bakımından çok sayıda fırsat sunmaktadır.
#iksd#guvenlihayatguvenliiskele#safescaffoldingforsafelife#ikgpro#isg#isggm#çsgb#bzh#dortmund

Bir Mesaj Yazın

Your email address will not be published.

Related Posts

Enter your keyword